Linkbuilding v praxi pro cestovní agenturu

Po 3/4 roce nám dělá SEO 1/4 návštěvnosti webu a přivádí 50% nových klientů.

Není tajemstvím, že cestovní agentura LaViva travel je mým největším projektem. Marketingem už jsem strávil hodiny času. Tady je ukázka, jak jsem uvažoval a pracoval na linkbuildinku.

Obsah je práce na celý život

Od začátku jsem věděl, že pokud chceme uspět, musíme makat na obsahovém marketingu.
Obsahem zjednodušeně rozumím:

  • Text
  • Fotky
  • Video

Hory mě baví. Bavím mě je objevovat, zdolávat a psát o nich. A to je velká výhoda. Protože obsahový marketing ve spojení s linkbuildingem, nelze tvořit, když nemáte nápady.

Linkbuilding v praxi

ŽivotNaHorách.cz

Nejsadnějším zdrojem článků a zpětných odkazů je blog. Tak jsme taky jeden založili. Blog plný článků, videí, fotek, který každým dnem roste. Mínusem blogu ve vyhledávačích je, že není zdaleka tak významný, jak bychom potřebovali.

Kamennimuzici.cz

Partnerství obšas vznikne nečekaně. Jako třeba, když vám dodavatel neprávem vynadá a pak vám za odměnu nabídne článek na webu. A článek se mu líbí a nebrání se dalším.

Treking.cz

Na webu existují skvělé weby založené na příspěvcích uživatelů. A odměnou mohou být buď peníze, nebo třeba zpětný odkaz na web. A tak máme otevřené dveře pro publikování na Trekingu.

Blogeři

Cestovatelé se hrozně rádi chlubí. Píšou články, sdílí fotky. A když je požádáte, nemají problém dát na svůj web pár odkazů na váš web jako odměnu za to, jaký skvělý kousek světa jste jim ukázali.

Youtube.com

Úžasný prostředek pro sdílení videí a získání zpětnách odkazů. Z videí, popisků, kanálu. Projojením youtube s naším webem jsme získali mocný nástroj. A Google se o Youtube velice zajímá.

Do seznamu jsem nezařazoval katalogy firem apod. Chtěl jsem ukázat, že i v krutě přesyceném trhu cestovního ruchu existují na internetu možnosti kvalitního linkbuildingu bez větších finančních investic. Stačí hledat, přemýšlet a zkoušet.

Funguje to?

Vzhledme k velikosti konkurence, obrovské obsáhlosti stránek považuji takřka 1/4 návštěv z organického vyhledávání za velký úspěch. Podstatný fakt je, že v roce 2015 SEO přivádí 50% nových klientů.

A stále rosteme…

organicka_navstevnost_laviva


Potřebujete pomoc s propagací na internetu?

Rád se vám budu věnovat. Využijte mých zkušeností a znalostí, které jsou vám k dispozici.
Telefon na mě +420 725 110 593, e-mail info@jankodl.cz.


Napsat komentář