PR

Jak se dostat do novin zadarmo?

Není to tak těžké, jak se zdá.

A nemusíte kvůli tomu někoho zabít, nebo podpálit firmu.
(I když mám několik drsných scénářů v hlavě :) )
Popsal jsem ve stručnosti pár příkladů, kdy jsme se objevili v médiích zcela zdarma.

Ano, takhle jednoduše to někdy funguje

Když moje kamarádka, profesionální fotografka Pája Boráková, pořádala svou první výstavu fotografií, přišlo mi to jako skvělá akce, hodná mediální pozornosti. Proto jsem oslovil Deník, zda by jejich kulturní okénko nemělo zájem infomovat o této akci.

A ono mělo.

Pavlína Boráková - Deník

Novinky.cz již nějaký pátek živí projekt „Vaše zprávy“. Jednoduše dali prostor lokálním zpravodajům infomovat o dění v jejich regionu. No, tak jsem o jedné zajímavé kulturní události také infomoval.

Mladá fotografka z Libiny představuje svou tvorbu

2 000 zobrazení na Novinkách.cz zdarma. Dobrá reklama, co myslíte?

Někdy se musíte trochu snažit

Když jsem se dozvěděl o projektu T-mobile Rozjezdy roku, ihned mě to nadchlo. Nevěřil jsem, že naše cestovní agentura bude ten nejzajímavější Startup pod sluncem, ale bylo mi jasné, že T-mobile udělá maximu pro mediální podporu.

LaViva travel nekonec obsadila 3. místo v Olomouckém kraji.
A mimo jiné o nás napsal Šumperký a Jeseniký Deník.

11412303_897921960286559_7616553811313936546_n

A jde to i do televize

Na některé projekty nejsem úplně pyšný. Nicméně mě alespoň obohatili o zajímavé zkušenosti. Třeba, že se dá snadno dostat i do televize. Takže když jsme do pořadu ČT „Den D“ přišli s projektem Virtuální hřbitov, za pár týdnů jsme stáli před kamerami.

Projekt nikdy nevznikl, investoři nápad nepodpořili (ono se není čemu divit, byla to blbost), ale návštěvnost domény, která za námi zářila a kterou jsme několikrát zopakovali, toho večera vzrostla z nuly na stovky uživatelů.

Do televize se dostala i naše cestovní agentura. Tentokrát přišla ČT za námi. Jestli se chcete zasmát, nebo máte malé děti, pusťe si vysílání pořadu TamTam 14.února 2015.


To bylo pár příkladů z praxe. Ať už kontroverzních projektů, nebo zcela příkladného podnikání. A co vy, podařilo se vám také někde lišácky prosadit? Podělte se.

Napsat komentář