Internetový marketing

Google vs. Seznam 1:0

Vytvoříte web. Umístíte na něj obsah. Interně prolinkujete. Pracujete na linkbuildingu. A předpokládáte, že ho vyhladávače začnou indexovat. Chyba. Aspoň u Seznamu to tak nefunguje. Normálně ze mě kousavé články nakonec vyčpí, ale tohle mě mrzí, tak se krom Jiřího ramena vybrečím taky na blog.

Situace je prostá. Vytvořili jsme pro naši cestovní agenturu web, který jsem po doplnění obsahu ohlásil vyhledávačům, Seznamu přes ohlašovač nových webů, na Googlu rozvášnil webmasters tools.

Web jsem nahlásil někdy koncem listopadu 2014. Oba vyhledávače řešil souběžně. Ale zatím co Google hlásí 190 zaindexovaných stránek a začíná generovat první organickou návštěvnost, Seznam někde zaspal.

Když mi něco nefunguje, tak se zeptám odborníka. Odpověď z chatu s podporou Seznamu byla tak dojemná, že ji tady musím zveřejnit. Nechápu podstatu tohoto internetového vyhledávače, ve kterém vlastně kde co vyhledat nejde.

– Chat s podporou Seznamu dne 9. ledna 2015 –

11:53 Jan Kodl: Dobrý den. Pro naši cestovní agenturu jsme vytvořili web lavivatravel.cz. Je to už několik týdnů zpět, co jsem na něj upozornil přes formulář zadávání nového webu.
11:53 Jan Kodl: Seznam jej ale stále neindexuje.
11:53 Jan Kodl: Můžete mi poradit, proč tomu tak je?
11:54 Jan Kodl: Na Googlu podobný problém neeviduji.

11:59 Tomas Chalupa: Uvedený web je již více jak měsíc v pořádku zaindexovaný a je i vyhledatelný (viz http://search.seznam.cz/?q=site%3Alavivatravel.cz&sId=X4CnQSR3ww6eKO3MpGO0&sourceid=top&sgId=_M-1_cI-QxAh4nPVxcCOTOwokSm7TSw7TnmaYGq7zL%3D%3D&oq=site%3Alavivatravel.cz&aq=-1&su=e ). Jediný problém, který vidím, je v náhledu webu, který jsem nechal přefotit a během pár hodin bude v pořádku.

12:00 Jan Kodl: Já vidím pouze zaindexovanou homepage a subdoménu blog.lavivatravel.cz. Žádnou další stránku.
12:00 Jan Kodl: Vy jste na tom jinak?
12:01 Jan Kodl: Za pořízení nového náhledu děkuji.

12:03 Tomas Chalupa: Vidím stejné výsledky, nicméně nerozumím, co je na tom v nepořádku, podstránky se u nově zaindexovaných webů proindexovávají relativně pomalu, řadu týdnů, u větších webů i měsíců, to je pro náš fulltext standardní chování.

12:04 Jan Kodl: Aha, tak na to nemám slov.

– Konec –

A tak to máte. Ale mapy mají dobrý, o tom žádná :-)

– EDIT: 21. ledna 2015 –
Po nějaké době kontroluji návštěvnost webu a hle, seznam / organic. Site: vrací na seznamu 28 zaindexovaných stránek. Náhoda, nebo chtěl bot nakopnout? Nebudu spekulovat, hlavně že seznambotuje :)

Napsat komentář