Internetový marketing, Podnikání

Analýza konkurence na internetu

Cestovní agenturu jsem založil z lásky k horách. O podnikání v turismu a propagaci outdoorových aktivit jsem byl informačně takřka na nule. Je čas se vzdělat… Tak kde se ta konkurence propaguje?

V minulosti jsem pro analýzu odkazového profilu používal MajesticSEO, které ostatně pro své projekty stále využívám. Pro analýzu konkurence mě ale maximálně zaujal nástroj OpenLinkProfiler.

Pro moje účely pochopení konkurence drobných subjektů v oblasti cestovního ruchu posloužil maximálně dobře.

Znáte svojí konkurenci? Vemte URL a šup s ní do mašiny. Voilà! Odkazový profil na světe. Tak kde tedy jsou…? :)

OpenLinkProfiler
OpenLinkProfiler.org

Původně jsem tady chtěl rozebrat některého z našich konkurentů. Nechci jim ale dělat reklamu. Analyzovat jiný segment se mi zase nechce, protože je to přeci jen časově náročné. Proto bude nekonec tenhle článek vodítkem pro vás k zajímavý informacím o konkurenci.

Linkbuilding, odbornost, nebo slevomaty?

Pro mě osobně bylo zajímavé zjištění, jak odlišná je strategie našich konkurentů na internetu. Někteří nemají po letech působení na trhu větší odkazový profil a celá strategie se točí ke slevomatů a podobné propagaci.

Také je zřejmé, kdo patří k odborníkům. Problematice lavin vládne Viktor Kožíšek, na jeho materiály odkazuje snad celý český internet.

Jsou ale malé firmy, kterým by mohl internetový marketing a PR závidět lecjaký vrcholový manažer. Marketing je o hlavě a je vidět, že po horách neběhají blbci.

Využití v praxi

Jak se analýza projevila v praxi? Objevil jsme třeba, jak efektivně se dá využít portál KudyzNudy.cz, objevil jsem skvělý portál Outfanatic.com, zjistil jsem, se kterými CK firmy spolupracují, na kterých webech publikují články.

Miluju Facebook a jeho reklamy. Jakmile zabřednete do nějakého tématu, začnem vám podsouvat relevantní reklamy. I to vidím jako efekt, byť neúplně přímý.

Co je lepší, když vím, kde konkurence je, vím také, kde není :) A dělá mi maximální radost, když můžu na některá populární internetová místa vstupovat s vědomím, že jsme s naší nabídkou první.

Napsat komentář